Menu

na první letošní akci návštěvníci vybrali jména pro sovice sněžní

Zoologická zahrada zahájila o první dubnové sobotě sezónu akcí Den ptactva pořádanou společně s Rádiem Petrov. Všichni s ptačím příjmením měli v tento den vstup do zoo zdarma. Této možnosti využilo nejvíce ptačích jmenovců v historii akce a to  95, celkem však přišlo na první letošní akci přes sedmnáctset lidí. Nejvíce zastoupeni byli Špačkovi, Strakovi a Holubovi. Téma ptačího svátku se neslo celým odpolednem. Při procházce po zoo si návštěvníci mohli ověřit své znalosti v ptačím kvízu, zasoutěžit si na ptačích stanovištích, shlédnout komentované krmení ptáků nebo výstavy fotografií a obrazů. Kdo chtěl, mohl se také zapojit do společného výtvarného tvoření pod vedením malíře Petra Přikryla. „ Byl jsem velmi překvapen s jakým zapálením se děti i dospělí do tvoření pustili, někteří vydrželi malovat a lepit i dvě hodiny. Vznikl nám moc krásný obraz, který využijeme k oživení areálu zoo “ pochvaluje si výtvarné odpoledne pravidelný spolupracovník zoologické zahrady.

Nejkrásnějším ptákem Zoo Hodonín pro rok 2017 se staly sovice sněžní, pro které letos vybírali návštěvníci jména. Pár sovic dostal jména Snížek a Vločka, které vybrali Štěpánka Straková a Matyáš Bartošík. Z hlasujících v anketě pták roku byla vylosována Tereza Hubáčková. Všechny tři výherce čeká ptačí odměna.

Více fotografií z akce najdete na našich oficiálních facebookových stránkách:

https://www.facebook.com/ZoologickaZahradaHodonin/?fref=ts

Mezinárodní den ptactva, který připadá na 1. dubna, se slaví již od r. 1906, kdy byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Českou ornitologickou společností byl Ptákem roku 2017 vyhlášen největší zástupce šplhavců datel černý.