2. stupeň ZŠ a střední školy

ŠELMY V OHROŽENÍ

Máme z nich strach a zároveň v nás vzbuzují obdiv. Představíme si šelmy chované v naší zoo a dozvíme se, proč jsou mnohé z nich v ohrožení.

PTAČÍ SVĚT

Zajímavosti z pestrého ptačího světa, povídání o jejich etologii, například migraci nebo hnízdění. Seznámíme se s různými skupinami ptáků v zoo.

SMRTÍCÍ SETKÁNÍ

Zaměříme se na jedovaté živočichy nejen ve světě, ale také v České republice. Prostudujeme bezobratlé, obojživelníky, plazy i savce. Jak jed působí?

TOULÁNÍ PO OBOU AMERIKÁCH

Podíváme se společně do kanadských lesů, severoamerických prérií i amazonského pralesa. Seznámíme se se zvířecími obyvateli zoo z této části světa.

KDE ZOO POMÁHÁ

Jak funguje ochrana ohrožených druhů zvířat? Jaké jsou příčiny úbytku zvířecích druhů v přírodě? Blíže se seznámíme se záchrannými projekty, které zoo podporuje.

ZVÍŘATA V NOUZI

Víte, jak se zachovat, když naleznete zraněné zvíře? Kdy potřebují divoká zvířata pomoc? Dozvíme se, jak fungují záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

VŠE O PRIMÁTECH

Poznáte naštvaného šimpanze? Víte, co je enrichment? Zaměříme se na jednotlivé druhy primátů, jejich biologii, etologii i zajímavosti ze života primátů v zoo.

POCHYBNÉ SUVENÝRY

Seznámíme se s problematikou nelegálního obchodu s ohroženými druhy zvířat. Nahlédneme do světa pytláků a pašeráků zvířat. Kterým druhům zvířat hrozí vyhubení?

PRALES NA TALÍŘI

Poznávání tropického deštného pralesa, jeho významu a zvířecích obyvatel. Společně se podíváme na problémy pralesních oblastí, které souvisí s odlešňováním.

ZVÍŘATA V OHROŽENÍ

Putováním po kontinentech navštívíme přirozená prostředí ohrožených zvířat z celého světa. Seznámíme se s pojmy biomy a biodiverzita. Co konkrétní druhy ohrožuje?

MAZLENÍM K TÝRÁNÍ

Víte, jakou péči potřebují domácí mazlíčci? A můžeme doma chovat tygra nebo opici? Součástí je i seznámení s kontaktními zvířaty v zoo.

PROHLÍDKA ZOO S PRŮVODCEM

Pro ty, které zajímají všechna zvířata, je tu možnost projít si celou zoo s průvodcem a seznámit se tak s těmi nejzajímavějšími obyvateli naší zoo.

PRACOVNÍ LISTY

Pro zpestření návštěvy zoo můžete také využít samoobslužné pracovní listy. Je nutné je však  předem objednat na uvedených kontaktech. Tyto listy jsou zdarma, včetně autorského řešení.