Menu

Tygří čtyřčata už mají svá jména.Pokřtila je herečka Petra Hřebíčková

Čtyřměsíční mláďata tygra ussurijského narozená v hodonínské zoo mají od 1. října oficiálně jména, a to po vzoru mušketýrů: Athos, Porthos, Aramis - a protože čtvrtá je holka, dostala jméno Valentýnka. Kmotrou jim na Dnu zvířat byla hodonínská rodačka, herečka Petra Hřebíčková.

Mláďata, jež v červnu přivedla na svět tygřice Raja, váží v současné době kolem 20 kilogramů a podle ošetřovatele Jiřího Hlásenského jsou velmi živá a dovedou být už nebezpečná. Také proto se křest odehrál s plyšovým tygříkem. Herečka a držitelka výroční ceny Thálie z roku 2008 Petra Hřebíčková se přiznala, že šelmy jsou její nejoblíbenější zvířata. Zoo Hodonín se podle ní za poslední léta diametrálně změnila a ocenila právě výběh pro šelmy.
Slavnostnímu křtu předcházela dražba obrazu tygřích mláďat dvorního výtvarníka zoo Petra Přikryla. Byl o něj velký zájem a tak se cena zastavila na 5100 korunách. Tento výtěžek bude určen jako příspěvek pro obohacení života tygrů v zoo, tzv. enrichmentu.

 
 
Při křtu nechyběl šampus, tygří mládě je samozřejmě plyšové
 
Dražba nakonec vynesla 5100 korun, zleva autor obrazu Petr Přikryl, vydražitel se šťastnou dcerou, Petra Hřebíčková a ředitel zoo Martin Krug
 
 
 
text a foto: Ivo Cencinger