Menu

Den dětí + Den pro želvy 27. května od 13:30

Již druhým rokem bude oslava Dne dětí v hodonínské zoologické zahradě věnována ochraně mořských želv. V neděli 27. května od 13:30 do 17:00 bude připraven zajímavý program určený dětem a oslavě jejich svátku, během kterého si nejenže užijí spoustu zábavy, ale zároveň se dozví mnoho informací o ohrožených mořských želvách a možnostech, jak jim pomoci. Vrcholem odpoledne bude slavnostní otevření výstavy věnované těmto živočichům, která bude napevno nainstalována v návštěvnické části zoo. V tento den budou mít všechny děti do zoo vstup zdarma.

Děti čekají zábavné i naučné hry a soutěže s želví tematikou, za jejichž splnění budou náležitě odměněny. Dále se mohou těšit na facepainting, vyzkoušet si lukostřelbu pod vedením zkušených lukostřelců z hodonínského oddílu a kreativně se budou moci vyřádit s hodonínským malířem Petrem Přikrylem. Malovat se budou samozřejmě mořské želvy. Ve 14:30 zazní první hudební skladba v podání Komorního orchestru mladších žáků ZUŠ Hodonín pod taktovkou dirigentky Marie Snopkové, která zahájí slavnostní otevření výstavy Chráníme mořské želvy. Úvodního slova se ujme ředitel hodonínské zoo Martin Krug, který poté společně s místostarostou Hodonína Jiřím Jandou a autorkou projektu Chráníme mořské želvy Hanou Svobodovou výstavu odhalí. Následovat bude dražba obrazu malíře Petra Přikryla, jejíž výtěžek bude putovat na potřeby projektu v Indonésii. Od 15:00 hodin by si zvídaví návštěvníci neměli nechat ujít přednášku Hany Svobodové ve vzdělávacím centru o způsobech, jak těmto mořským plazům projekt pomáhá. Po celé odpoledne bude rovněž možnost projekt podpořit zakoupením drobných předmětů, které vyrobili žáci několika škol z Hodonína a okolí zapojených do projektu.

Z akcí pro veřejnost bude pořizována fotodokumentace, která může být zveřejněna na webu, facebookovém profilu či tištěných materiálech Zoo Hodonín.