Menu

Návštěvníci zoo přivítali nejen prázdniny, ale i dvě vlčí holky. Při křtu dostaly jména Mesue a Šanti

Třináct set dětských i dospělých návštěvníků se minulou neděli přišlo do hodonínské zoo rozloučit se se školou a přivítat nejen letní prázdniny. Vyvrcholením odpoledního programu totiž byl slavnostní křest a uvítání dvou vlčích holek, které se narodily v únoru vlkům hřivnatým – samici Ole a samci se jménem italského filmaře - Fellini.

Úderem šestnácté hodiny se u vlčího výběhu sešla více než stovka dětí i dospělých, kteří si i vzdor předcházející svižné dešťové sprše malou slavnost nechtěli nechat ujít.  Dvě malé oslavenkyně však po celou dobu, kdy o vzácném a historicky prvním odchovu vlků hřivnatých v hodonínské zoo hovořil její ředitel Martin Krug a poté i chovatel Martin Dubšík, zůstaly návštěvníkům zcela utajené. Jejich vrozená plachost byla dokonce silnější než lákavý slavnostní dort sestávající z několika druhů hlodavců, zeleniny a ovoce, který do výběhu s náležitou grácií přinesl jejich kmotr, Martin Zlomek, jednatel stejnojmenné firmy.

Teprve po rozhodnutí neseparovat rodiče a pozvat je „k slavnostnímu stolu“ k mláďatům, se dvě malé rošťačky přítomným představily v plné kráse. To už také mohl kmotr otevřít šampaňské a oběma holkám, jimž dal jména vybraná z Knihy džunglí - Mesue a Šanti - popřát všechno nejlepší. „Kmotrem zvířátek jsem poprvé,“ nechal se slyšet Martin Zlomek, který však svou důležitou premiérovou roli sehrál na výbornou a navíc řediteli zoo předal šek v hodnotě sedmi tisíc korun. „Rád bych, aby posloužily ke zvýšení komfortu a k výživě mých kmotřenek,“ řekl.

A aby se i přítomní návštěvníci coby hosté slavnostního aktu cítili jako na křtinách, hostesky jim nabídly koláčky. Tím také skončilo odpoledne, v němž nechyběla tradiční zoosoutěž a zábavné hry, ale také divadelní představení Pohádkový svět v podání DS Bedřicha Kaněry Břeclav v režii Dany Vilímkové, či výtvarný happening, jejž připravil učitel SŠPU Hodonín Petr Bulava. Dospělí si pak u pracovnic spolupořádající VZP mohli po náročném školním roce nechat změřit krevní tlak. 

Bohuna Mikulicová

 Z představení Pohádkový svět v podání DS B. Kaněry Břeclav

 Děti i dospělí si pohádek Břeclavských užívali

 Vlčí výtvarný happening připravil učitel SŠPU Petr Bulava

 Dospělí si po náročném školním roce nechávali změřit krevní tlak

 Ve čtyři odpoledne návštěvníci už obléhali oplocení výběhu vlků hřivnatých

 Před účastníky křtu předstoupili tři Martinové: (zleva) Dubšík, chovatel, Krug, ředitel zoo a Zlomek, kmotr mláďat, se šekem 

 Než se fotograf stačil prodrat davy návštěvníků, dort od kmotra, byl ten tam

 Přípitek na zdraví nejen vlčích holek

 Účastníci malé slavnosti dostali koláčky

 Ola se svými dcerami Šanti a Mesue

 

Foto: Bohuna Mikulicová, Josef Holomáč a Josef Petrica