Menu

V zoo se narodilo mládě vzácného přímorožce arabského

Hodonín 29. 9. 2021

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit novým přírůstkem, samičkou přímorožce arabského (Oryx leucoryx). Ta se narodila 20. září. „Porod proběhl rychle a bez komplikací, matce i mláděti se daří dobře,“ popisuje zooložka Lenka Štursová a dodává, že v tuto chvíli má mládě za sebou čipování nezbytné pro identifikaci jedince i podání dávky vitaminů.  

Malou antilopu již mohou návštěvníci vidět ve výběhu. Současné stádo oryxů čítá čtyři kusy, dvě samice, jednoho samce a nové narozené mládě. S chovem tohoto ohroženého druhu antilopy započala hodonínská zoo v roce 2016, kdy byly ze zoo ve švýcarském Curychu přivezeny dvě samice. K nim byl později přidán samec z anglického Marwellu.

Přímorožce arabské chová hodonínská zoo jako jediná zahrada v republice. Ti z přírody na čas zcela vymizeli. V posledních letech se do přírody ale vrací, právě díky záchranným programům zoologických zahrad. Jedná se o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla. Kromě tohoto druhu přímorožce chová hodonínská zoologická zahrada také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.