❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Dnu ptactva nepřálo počasí

Dnu ptactva nepřálo počasí

Jen pětapadesát návštěvníků zavítalo o Dni ptactva do hodonínské zoo. Mezi nimi byla i rodina Strnadova, která v ten den mohla vstoupit zdarma. Paní Marcela s sebou přivedla i své dvě dcery – Patricii a Aničku.

„Ptačí svátek jsme k vám přišly oslavit poprvé. Škoda, že je tak nepříjemné, vpravdě aprílové počasí,“ posteskla si paní Strnadová, která ale nijak nelitovala. „Holky si užily soutěže a celkově se nám u vás líbilo,“ dodala.

 I když návštěvníků bylo poskrovnu, nakonec se přeci jen podařilo zvolit Nejkrásnějšího ptáka Zoo Hodonín v roce 2015, jimž se stal páv korunkatý. Ten také nyní nejméně na rok usedne na pomyslný trůn. Z těch, kdo pro něj hlasovali, jsme vylosovali devítiletou Haničku Chramostovou z Hodonína, která za odměnu dostane hezkou knížku.

Odměna formou volné vstupenky pro dvě osoby nemine ani Andreu Theimerovou, která vymyslela nejhezčí jména pro samičky puštíka brýlatého. Ty se nyní budou jmenovat Lara a Dora. 

Bohuna Mikulicová