❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Dětský den v zoo se vydařil. Muzikanti Grajcaru zahráli i lamám a lvům

Dětský den v zoo se vydařil. Muzikanti Grajcaru zahráli i lamám a lvům

Na patnáct set dětských i dospělých návštěvníků zavítalo v neděli do Zoo Hodonín, aby společně s tradičním týdenním předstihem oslavilo letošní Dětský den s Rádiem Jih. Že návštěvníků nepřišlo víc, mělo na svědomí rozpačité počasí vyznačující se zataženou oblohou, která více než co jiného slibovala déšť. Naštěstí se tak nestalo a lidé, kteří se nenechali odradit, si v klidu mohli užívat pestrého nedělního odpoledne.

Zejména děti plnily úkoly oblíbené zoosoutěže  nebo si na několika stanovištích ověřovaly svou zdatnost a šikovnost. Vhod řadě z nich došlo i nové nastudování Divadélka Veselá školička či setkání s kontaktními zvířátky.  Na své si ale přišli i dospělí, kteří si u pracovnic spolupořádající VZP mohli nechat změřit krevní tlak a množství tuku v krvi, ale hlavně se skvěle pobavit při koncertování cimbálové muziky Grajcar.

Ta nejenže zaujala dokonalým muzikantským uměním, ale vtipně reagovala i na různé situace kolem, a přítomným tak poskytovala příjemné chvíle zábavy. Pozornosti se dostalo například i jedné z lam krotkých, u níž si muzikanti pohráli se slovy a sehráli malou scénku s červeným jablíčkem. „Červené jablúčko dává lamě“, zpívali a hráli přátelskému zvířeti do ouška nabízejíce mu z dlaně pěkně dočervena vybarvený plod jabloně. Zkrátka ale nepřišel ani pár bílých jihoafrických lvů, v blízkosti jejichž výběhu si sympatická šestice muzikantů našla k účinkování své místo. Nejenže ze srdce hráli i pro ně, ale na závěr svého vystoupení si adoptovali dnes již téměř dospělého lvíčka Sambu. 

Bohuna Mikulicová