Letos účastníkům Noci snů v hodonínské zoo svítila dvě sluníčka

Poslední květnový čtvrteční podvečer v Zoologické zahradě Hodonín patří už tradičně dětem, které neměly to štěstí narodit se ve zdraví. Právě pro ně je určena celosvětově pořádaná Noc snů, neboli Dreamnight, kterou pořádají zoologické zahrady po celém světě.  Zoo Hodonín se k ní připojila v roce 2007.

Zatímco poslední dva, respektive tři z dosavadních devíti ročníků oblíbeného setkání klientů Zelených domů pohody v Hodoníně a slovenské Skalici, Domova Horizont Kyjov a Duhové školy v Hodoníně propršely, tentokrát už se na stovku účastníků včetně jejich rodičovského či pedagogického doprovodu shora usmívalo sluníčko.

Hned radostnější tak bylo malování na obličej v provedení žáků výtvarného oboru hodonínské ZUŠ i následná návštěva kontaktních zvířátek. Ti odvážnější krmili jablíčky nebo mrkví přátelské lamy, ti co se jich trochu báli, se nechali okouzlit bílým ježkem pygmy zvaným Vanilka nebo si na jiném stanovišti pohladili morčátko a želvu. Někteří si dokonce hrábli do moučných červů.

Plna zážitků se stovka V.I.P. zoo přesunula do sousedního areálu U Červených domků, kde už čekal populární DJ Luděk Ptáček se svou diskotékou  a hlavně další sluníčko v podobě slovenského zpěváka Martina Haricha. Někdejší finalista Česko-Slovenské Superstar, který přijel jen se svou kytarou, nejenže skvěle zpíval a hrál, ale svým sympatickým, srdečným vystupováním dokázal rozzářit oči všech přítomných, již si čtvrtečního večera užívali plnými doušky. Navíc zůstal daleko déle, než bylo v plánu. „Jste skvělí, řekl a několikrát zopakoval na jejich adresu a přál si, aby si s ním zazpívali nebo si při jeho písničkách zahráli pohybové hry.  V neustálém obležení vděčných účastníků se s nimi neúnavně fotografoval, rozdával autogramy i milé úsměvy.

Konec akce, z níž se ani nechtělo domů, korunovalo pohoštění, jež skvěle připravili sponzoři zoo –  Vinné sklepy U Jeňoura a hotel Beatrice v Prušánkách a  hodonínské Řeznictví a uzenářství Lupač a spol.. Vhod všem přišel i krásný náramek z dřevěných korálků od dalšího sponzora, Hračky Barvíř. Jim všem, stejně jako sympaťáku Martinu Harichovi a Luďku Ptáčkovi, i partě žáků a jejich pedagožce Haně Ševčíkové z hodonínské ZUŠ, patří náš nejupřímnější dík. 

Bohuna Mikulicová

foto Bohuna Mikulicová