Návštěvníci zoo přivítali nejen prázdniny, ale i dvě vlčí holky. Při křtu dostaly jména Mesue a Šanti

Třináct set dětských i dospělých návštěvníků se minulou neděli přišlo do hodonínské zoo rozloučit se se školou a přivítat nejen letní prázdniny. Vyvrcholením odpoledního programu totiž byl slavnostní křest a uvítání dvou vlčích holek, které se narodily v únoru vlkům hřivnatým – samici Ole a samci se jménem italského filmaře – Fellini.

Úderem šestnácté hodiny se u vlčího výběhu sešla více než stovka dětí i dospělých, kteří si i vzdor předcházející svižné dešťové sprše malou slavnost nechtěli nechat ujít.  Dvě malé oslavenkyně však po celou dobu, kdy o vzácném a historicky prvním odchovu vlků hřivnatých v hodonínské zoo hovořil její ředitel Martin Krug a poté i chovatel Martin Dubšík, zůstaly návštěvníkům zcela utajené. Jejich vrozená plachost byla dokonce silnější než lákavý slavnostní dort sestávající z několika druhů hlodavců, zeleniny a ovoce, který do výběhu s náležitou grácií přinesl jejich kmotr, Martin Zlomek, jednatel stejnojmenné firmy.

Teprve po rozhodnutí neseparovat rodiče a pozvat je „k slavnostnímu stolu“ k mláďatům, se dvě malé rošťačky přítomným představily v plné kráse. To už také mohl kmotr otevřít šampaňské a oběma holkám, jimž dal jména vybraná z Knihy džunglí – Mesue a Šanti – popřát všechno nejlepší. „Kmotrem zvířátek jsem poprvé,“ nechal se slyšet Martin Zlomek, který však svou důležitou premiérovou roli sehrál na výbornou a navíc řediteli zoo předal šek v hodnotě sedmi tisíc korun. „Rád bych, aby posloužily ke zvýšení komfortu a k výživě mých kmotřenek,“ řekl.

A aby se i přítomní návštěvníci coby hosté slavnostního aktu cítili jako na křtinách, hostesky jim nabídly koláčky. Tím také skončilo odpoledne, v němž nechyběla tradiční zoosoutěž a zábavné hry, ale také divadelní představení Pohádkový svět v podání DS Bedřicha Kaněry Břeclav v režii Dany Vilímkové, či výtvarný happening, jejž připravil učitel SŠPU Hodonín Petr Bulava. Dospělí si pak u pracovnic spolupořádající VZP mohli po náročném školním roce nechat změřit krevní tlak. 

Bohuna Mikulicová