❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Zoo Hodonín o Dni zvířat pokřtí tygříky. Kmotrem se stane slovenský zpěvák Martin Harich

Zoo Hodonín o Dni zvířat pokřtí tygříky. Kmotrem se stane slovenský zpěvák Martin Harich

Téměř celý v tygřím stylu bude letošní Den zvířat, který v Zoo Hodonín bývá tradičně spojován s  Dnem zdraví pořádaným městem Hodonín. Samotný zvířecí svátek bude tentokrát zahrada slavit přesně v termínu, tedy 4. října, v den úmrtí sv. Františka z Assisi, milovníka a ochránce zvířat, na jehož počest  byl Světový den zvířat vyhlášen.

V hodonínské zoo bude jeho oslava i letos patřit všem zvířátkům, přesto hlavní pozornost bude věnována dvěma tygřím klukům, kteří se letošního posledního května narodili mámě Raje a tátovi Igorovi a jež v tento den slavnostně pokřtí slovenský populární zpěvák Martin Harich. Ten svým kmotřencům i návštěvníkům věnuje i několik písniček. Moderovat událost, na níž budou také vyhlášeni vítězové dvou soutěží – více o nich níže,  bude Petr Fridrich z Rádia Čas.

Vlastní slavnostní ceremonii, která vypukne v 16.00, bude už od 13.30 předcházet tygří zoosoutěž s odměnou, tygří facepainting v provedení žáků výtvarného oboru ZUŠ a tygří happening s pedagogem a studenty hodonínské SŠPU.  Chybět nebude tygří malování na chodníku ani zábavné dětské hry. 

Několik aktivit zoo chystá i v rámci Dne zdraví. Zájemci si mohou prohlédnout výstavu hub a fotografií hub Ladislava Špety a využít služeb mykologické poradny Václava Koplíka. Kdo bude chtít, může se pokusit sestavit zdravý jídelníček pro zvířátka, dospělí si mohou nechat změřit krevní tlak. 

Bohuna Mikulicová