❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

O jarních prázdninách si děti na příměstském táboře vyzkoušely péči o zvířátka

O jarních prázdninách si děti na příměstském táboře vyzkoušely péči o zvířátka

První březnový týden měli školáci z Hodonína možnost i okolních vesnic trávit netradičně v prostorách zoologické zahrady. Tábora se zúčastnilo devatenáct dětí od pěti do deseti let. Příměstský tábor na téma S Večerníčkem za zvířátky se nesl v duchu zvířecích her a péče o domácí i exotická zvířata v naší zoo.

Děti se tak měly možnost dozvědět o životě zvířat v zahradě, sáhnout si na živého hada nebo si vyzkoušet péči o zvířecí svěřence. Kvůli nepřízni počasí probíhala první dny většina programu ve vnitřních pavilonech a výukovém centru. Pestrý program byl zaměřený především na hry a povídání o zvířatech, ale nechyběly ani prohlídky expozic a zákulisí zahrady. Jakmile počasí dovolilo, trávily děti čas v přírodě. „V blízkém lesíku jsme s dětmi zavěšovaly krmení pro ptáčky a využily většího prostoru také pro hry. Zpestřením byla návštěva pejsků v útulku. Nejvíce se ale děti těšily na každodenní přípravu krmení pro zvířátka v zoo“ říká vedoucí tábora Zdenka Vavrysová.

Školáci měli šanci zapojit se i do speciálních aktivit jako je tzv. zvířecí enrichment. Ten je důležitou součástí chovu v moderních zoologických zahradách a slouží zejména k vyplnění volného času a zvyšování kvality života zvířat v lidské péči. Pod vedením ošetřovatelů děti vyráběly panáky plněné ovocem a zeleninou. „Staré obnošené oblečení děti naplnily dřevitou vatou s dobrotami a tyto panáky jsme pak rozmístili po ubikacích šimpanzů tak, aby byli od sebe co nejdál a každý z našich svěřenců měl možnost si prozkoumat toho svého. Na své si přišli i lemuři, kočkodani nebo gibonní samička, pro které jsme poschovávali do krabiček oblíbený hmyz a sušené ovoce„ vysvětluje ošetřovatelka primátů Petra Bílková.

Iva Uhrová