❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Letošní jaro přivítala pětice mláďat

Mláďata hned od čtyř živočišných druhů přivítala letošní jaro v hodonínské zoologické zahradě. Jako první se na svět přihlásila holka Ála u přímorožců šavlorohých a zakrátko poté se dvě mláďata objevila u jednoho ze tří druhů v zoo chovaných jihoamerických drápkatých opiček – tamarínů pinčích. Pozadu nezůstal ani nově sestavený pár adaxe núbijského, který se pyšní svým prvním odchovem. I ten přivedl na svět roztomilou holku. Prozatím v pořadí poslední mládě na svých zádech nosí samice lemura tmavý, v očekávání jsou i tři samice lamy krotké. Pokochat se ale návštěvníci mohou ještě i dvěma loni v květnu narozenými tygříky, Radžou a Šér Chánem, nebo na podzim nově pořízeným druhem, jejž reprezentuje matka s dcerou kozy šrouborohé.

Kdo ale během letošní nové sezony zoo na kraji Dúbravy navštíví, nesmí zapomenout na pavilon akvárií, jehož dvě části prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Jednou z nich je akvaterárium, v němž k původním obyvatelům – kajmance Zubejdě a želvám – přibudou některé nové druhy ryb. Nový kabát dostane i mořské akvárium, kde zase jiné nové druhy ryb budou napříště žít spolu se žraloky. Stálým tahákem zoo zůstává pár tygra ussurijského a lva jihoafrického vzácné bílé barvy, ale také skupina šimpanzů, surikat, kočkodanů či lemurů, stejně jako bohatá paleta kopytníků či exotického nebo evropského ptactva. Zvláštní kapitolu tvoří soví expozice, jež je přehlídkou nejznámějších druhů evropských sov. 

Bohuna Mikulicová