❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Speciální výukové programy byly zaměřeny na kontakt se zvířaty

Svět si Mezinárodní den zvířat připomíná 4. října, v den úmrtí sv. Františka z Assisi, milovníka a ochránce zvířat, na jehož počest byl tento svátek vyhlášen. V zoo jsme si tento svátek připomněli hned několika akcemi. První říjnový den byl určen především všem seniorům, kteří měli tento den vstup do zoo zdarma a mohli také využít nabídky komentovaných prohlídek. Hlavní oslava určená pro širokou věřejnost proběhla v něděli 2. října.

Pro základní školy jsme pak v rámci oslav připravili speciální výukové programy. Těch se zúčastnilo přes 200 žáků z Hodonína a okolí. Znalosti dětí o zvířatech prověřila soutěžní vědomostní stezka. Součástí programů bylo také setkání s kontaktními zvířátky, prohlídka zoo a komentované krmení, při kterém si děti povídaly s ošetřovateli nejen o zvířecím jídelníčku. Zájemci se také mohli zapojit do tzv. enrichmentu. „Jde o přípravu různých aktivit a hraček pro zvířata, které slouží především k vyplnění volného času a stimulaci psychiky zvířat chovaných v zajetí. Například krmení se ukrývá do různých krabiček a dalších obalů, které se pak rozmístí v expozici. Tyto aktivity baví jak zvířata, tak i děti, které je se zájmem pozorují“, doplňuje lektorka vzdělávacího centra Zdenka Vavrysová.

Více fotek z výukových programů najdete na našem facebookém profilu: https://www.facebook.com/ZoologickaZahradaHodonin