❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Ohlednutí za Halloweenem v zoo

Letos byl svátek strašidel v zoo netradiční. Už od odpoledne se mohli návštěvníci v zoo zapojit do tvořivých dílen s halloweenskou tématikou. Odpolední program s názvem Svátek dýní nabízel kromě klasického vyřezávání dýní například zdobení perníčků nebo malování na obličej. Spousta účastníků přišla v krásných tematických kostýmech a maskách. A kdo přece jen masku vytvořit nestihl, mohl si alespoň nechat namalovat strašidelný obličej žáky ZUŠ Bojanovice pod vedením paní učitelky Procházkové. „Děti nejvíc bavily výtvarné aktivity se dřevem a kameny, vydlabávání dýně jsme si užili celá rodina. Bylo moc fajn, že jsme mohli přijít už odpoledne a letos poprvé vzít i mladší dceru. Ta by se večer na strašidelné stezce bála“ pochvalovala si program paní Veronika z Hodonína.

Hlavní večerní program začal po setmění lampionovým průvodem po zoo a pokračoval programem v areálu U Červených domků zoo. Průvod vyšel od hlavního vstupu a vedl cestou ozdobenou osvětlenými lucernami mezi výběhy. Při procházce potemnělým areálem, kde se role průvodců ujali čerti, si účastníci svítili na cestu lampióny a lucernami.Na letošní oslavě nechyběli ani další strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice a zombíci. Mohli jste je potkat na čtrnácti stanovištích, které prověřovaly odvahu i šikovnost. Mezi úkoly bylo například poznat tajemný obsah truhly nebo vyloudit co nejstrašidelnější výkřik. Projít jste se mohli nad ohnivou propastí, strašidelným hřbitovem plným příšer nebo pavoučím a upířím doupětem. Připraveny byly i další soutěže a doprovodný program. Během diskotékového čarodějného reje vyhlašoval DJ Luděk Ptáček otázky ze života zvířat v zoo a porota také vybrala nejlepší halloweenské masky. Ti, kterým během soutěžení vyhládlo si mohli opéct špekáček, ochutnat dýňové speciality a dát si voňavý čaj na zahřání, připravený v čarodějném kotli. Mezi letošní novinky v programu patřila ohňová show, taneční vystoupení nebo výstava magických obrazů svítících ve tmě. Velký úspěch měl také fotokoutek. U strašidelného pozadí, které vytvořil Petr Přikryl se nechala zvěčnit řada strašidel i „civilistů“. Fotografie z fotokoutku i celé akce můžete najít v galerii a na našich facebookových stránkách: https://www.facebook.com/ZoologickaZahradaHodonin

Na programu spolupracovali hodonínská skupina Dračí úsvit, Hnutí Brontosaurus, Skauti z Prušánek, taneční skupina Adira Farah, fotografka Zdenka Bartošová a mnoho dalších dobrovolníků, kterým děkujeme za spolupráci.