❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Do zoo zavítal loni rekordní počet návštěvníků

Hodonínskou zoo loni navštívilo téměř 162 000 lidí, což je skoro o 14 000 více než v roce 2015. Za vynikající loňskou sezónu vděčíme nejen ideálnímu počasí, které lákalo k výletům, ale přispěla k ní i řada aktivit ze strany samotné zoo. Návštěvníky lákaly především kulturně výchovné a vzdělávací akce, obměna expozic a příchod nových živočišných druhů. Rekordní návštěvnost představuje velký úspěch i vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci pavilonu opic, která probíhala od září do konce roku. Pavilon byl po tuto dobu zcela mimo provoz a část zvířat musela být převezena do spřátelených zoo.

Zoo Hodonín chová kolem 800 zvířat, ve 220 druzích, z nichž řada patří k vážně ohroženým. Letos se zoo mohla pochlubit i řadou mláďat. „Novými přírůstky nás potěšili tamaríni pinčí i žlutorucí, zebry Chapmanovy, přímorožec šavlorohý, adax nubíjský, sitatunga západoafrická nebo lama krotká. Z novinek vzbudil největší pozornost návrat žraloka černoploutvého a znovuotevření mořských akvárií“ vyjmenovává zooložka Ing. Lenka Štursová.

Největším tahákem stále zůstává pár bílých jihoafrických lvů, kteří jsou v rámci České republiky k vidění pouze v Hodoníně a Zoo Dvorec. Na letošní rok plánuje zahrada několik novinek. Tou nejbližší bude začátek chovu vari červených a malp kapucínských. „Letos bychom rádi pokračovali v modernizaci venkovních i vnitřních expozic, dopárování některých druhů zvířat a odchovech mláďat. Zaměřit se chceme i na zlepšení gastronomických a dalších služeb pro návštěvníky“, doplňuje ředitel zoo Mgr. Martin Krug.