Staňte se dobrovolníkem v zoo

Chcete se stát dobrovolníkem v naší zoologické zahradě? Od dubna 2017 se můžete prostřednictvím dobrovolnické činnosti zapojit přímo do rozmanité škály aktivit v naší Zoo. Přijďte na školení, které se koná 29. 3. v 17.00. ve vzdělávacím centru v zoo, kde se dozvíte veškeré podrobnosti ohledně dobrovolnické služby.

Náplň dobrovolnické činnosti je různorodá. Můžete se podílet na nejrůznějších aktivitách, vše v závislosti na vašich možnostech, znalostech a dovednostech. Jedná se o pomoc při organizaci akcí pro veřejnost, zajišťování vzdělávacích aktivit a zájmových kroužků. Dále při ošetřování zvířat, úklid výběhu, areálu zoo apod.

Co vám to přinese?

Ačkoliv je dobrovolnická služba bezplatná a dobrovolníci nedostávají za svou práci žádnou finanční odměnu, důvodů proč se stát dobrovolníky je celá řada. Dobrovolnictví vám může obecně přinést osobní rozvoj, nové zkušenosti, dovednosti a také odbornou praxi, kterou můžete zahrnout do životopisu. Činnost v atraktivním prostředí zoologické zahrady vás v mnoha směrech obohatí, přinese zajímavé zážitky a  pomůže vám poznat zoologickou zahradu z jiného úhlu pohledu a podílet se na jejím chodu. V neposlední řadě je to smyslupně strávený volný čas a radost z nezištné pomoci.

Jak se stát dobrovolníkem?

Zájemci mohou své nabídky posílat na emailovou adresu propagace@zoo-hodonin.cz. Předmět mailu označte DOBROVOLNÍK. Dobrovolníci by měli být komunikativní, příjemného vystupování a starší 15 let. Výhodou jsou i předchozí zkušenosti s prací s lidmi či zvířaty. Do mailu tedy nezapomeňte uvést vaše dosavadní zkušenosti a časové možnosti. Poté co projdete povinným zaškolením a podepíšete dobrovolnickou smlouvu, můžete začít. Případné dotazy vám odpoví koordinátorka dobrovolníků Mgr. Iva Uhrová na telefonním čísle: 724 247 812