Na první letošní akci návštěvníci vybrali jména pro sovice sněžní

Zoologická zahrada zahájila o první dubnové sobotě sezónu akcí Den ptactva pořádanou společně s Rádiem Petrov. Všichni s ptačím příjmením měli v tento den vstup do zoo zdarma. Této možnosti využilo nejvíce ptačích jmenovců v historii akce a to  95, celkem však přišlo na první letošní akci přes sedmnáctset lidí. Nejvíce zastoupeni byli Špačkovi, Strakovi a Holubovi. Téma ptačího svátku se neslo celým odpolednem. Při procházce po zoo si návštěvníci mohli ověřit své znalosti v ptačím kvízu, zasoutěžit si na ptačích stanovištích, shlédnout komentované krmení ptáků nebo výstavy fotografií a obrazů. Kdo chtěl, mohl se také zapojit do společného výtvarného tvoření pod vedením malíře Petra Přikryla. „Byl jsem velmi překvapen s jakým zapálením se děti i dospělí do tvoření pustili, někteří vydrželi malovat a lepit i dvě hodiny. Vznikl nám moc krásný obraz, který využijeme k oživení areálu zoo“ pochvaluje si výtvarné odpoledne pravidelný spolupracovník zoologické zahrady.

Nejkrásnějším ptákem Zoo Hodonín pro rok 2017 se staly sovice sněžní, pro které letos vybírali návštěvníci jména. Pár sovic dostal jména Snížek a Vločka, které vybrali Štěpánka Straková a Matyáš Bartošík. Z hlasujících v anketě pták roku byla vylosována Tereza Hubáčková. Všechny tři výherce čeká ptačí odměna.

Více fotografií z akce najdete na našich oficiálních facebookových stránkách: https://www.facebook.com/ZoologickaZahradaHodonin

Mezinárodní den ptactva, který připadá na 1. dubna, se slaví již od r. 1906, kdy byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Českou ornitologickou společností byl Ptákem roku 2017 vyhlášen největší zástupce šplhavců datel černý.