❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Na Den zvířat budeme křtít tygry

Na Den zvířat budeme křtít tygry

Herečka a hodonínská rodačka Petra Hřebíčková pokřtí v neděli 1. října téměř čtyřměsíční tygří čtyřčata. Křest proběhne v 15 hodin u venkovního výběhu tygrů.

Slavnost proběhne v rámci oslav Dne zvířat. Ten bude tradičně patřit všem zvířatům, přesto hlavní pozornost bude věnována čtyřem tygřím mláďatům. Křtu bude už od 13.30 předcházet tygří zoosoutěž s odměnou a výtvarný workshop s pedagogem a studenty hodonínské SŠPU. Dražit se bude také tygří obraz od Petra Přikryla.  Výtěžek z dražby a také prodeje drobných tygřích předmětů bude určen k obohacení života tygrů v zoo, tzv. enrichmentu.

Den zvířat bývá v Zoo Hodonín tradičně spojován i se Dnem zdraví pořádaným městem Hodonín. Část programu tak bude věnována i tomuto tématu. Návštěvníci mohou zhlédnout výstavu hub s mykologickou poradnou Václava Koplíka a výstavu fotografií hub Ladislava Špety, dále fair trade a biovýrobky nebo si nechat změřit krevní tlak či množství tělesného tuku. Vzhledem k tomu, že na 1. října připadá i Mezinárodním dnem seniorů, mají tradičně v tento den návštěvníci nad 60let do zoo vstup zdarma. 

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k probíhající akci platí ještě v tento den letní otevírací doba od 7.00 -19.00. 50 % sleva na vstupné tedy platí až od 18.00.

Dražený obraz Petra Přikryla