❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Tygří čtyřčata už mají svá jména. Pokřtila je herečka Petra Hřebíčková

Čtyřměsíční mláďata tygra ussurijského narozená v hodonínské zoo mají od 1. října oficiálně jména, a to po vzoru mušketýrů: Athos, Porthos, Aramis – a protože čtvrtá je holka, dostala jméno Valentýnka. Kmotrou jim na Dnu zvířat byla hodonínská rodačka, herečka Petra Hřebíčková.

Mláďata, jež v červnu přivedla na svět tygřice Raja, váží v současné době kolem 20 kilogramů a podle ošetřovatele Jiřího Hlásenského jsou velmi živá a dovedou být už nebezpečná. Také proto se křest odehrál s plyšovým tygříkem. Herečka a držitelka výroční ceny Thálie z roku 2008 Petra Hřebíčková se přiznala, že šelmy jsou její nejoblíbenější zvířata. Zoo Hodonín se podle ní za poslední léta diametrálně změnila a ocenila právě výběh pro šelmy.

Slavnostnímu křtu předcházela dražba obrazu tygřích mláďat dvorního výtvarníka zoo Petra Přikryla. Byl o něj velký zájem a tak se cena zastavila na 5100 korunách. Tento výtěžek bude určen jako příspěvek pro obohacení života tygrů v zoo, tzv. enrichmentu.

Text a foto: Ivo Cencinger