Den ptactva zahájil návštěvnickou sezónu v zoo

V neděli 8. dubna se v hodonínské zoologické zahradě konala první letošní akce pro veřejnost Den ptactva, která již tradičně slavnostně zahájila novou návštěvnickou sezónu.

Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho zajímavých aktivit, jako jsou naučná stanoviště po celém areálu zoologické zahrady a výtvarné workshopy. Na programu byla také přednáška předního českého zoologa s mnohaletou praxí Romana Zajíčka s názvem „Vážně i nevážně o našich ptácích“, kterou si vyslechlo přes padesát dětí a dospělých. Velký zájem ze strany návštěvníků byl také o komentovaná krmení plameňáků a prohlídky ptačích voliér. K vidění byla fotovýstava našich volně žijících ptáků hodonínského fotografa Josefa Petrici, kterou mohou návštěvníci zhlédnout i v následujících týdnech v pavilonu šelem.

V tento den zoologickou zahradu navštívilo 1500 návštěvníků. Nositelé ptačích jmen měli jako každoročně na tuto akci vstup zdarma a této možnosti letos využilo přes 70 návštěvníků. Nejvíce byli zastoupeni Špačkovi, Vránovi a Ptáčkovi.

Nejhezčím ptáka zoo byl v průběhu odpoledne zvolen ara vojenský a vylosovanou výherkyní, která pro něj hlasovala, se stala tříletá Janička Kubíčková z Telnice u Brna. Soutěžilo se také o to, kdo vymyslí nejlepší jména pro majny Rothschildovy, což jsou vzácní ptáci volně se vyskytující v jihovýchodní Asii, které hodonínská zoo chová. Z množství navrhovaných jmen naše porota vybrala jména Uran a Lyra, která vymyslel desetiletý Martin Rác z Břeclavi.

V letošním roce se zoologická zahrada touto akcí připojila ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií s názvem Silent Forest – Ztichlý les, která podporuje právě ohrožené zpěvné ptáky jihovýchodní Asie.