❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

V zoo byla slavnostně otevřena výstava věnovaná ochraně mořských želv

Již druhým rokem byla oslava Dne dětí v hodonínské zoologické zahradě věnována ochraně mořských želv. V neděli 27. května od 13:30 do 17:00 byl pro děti připraven zajímavý program, během kterého si nejenže užily spoustu zábavy, ale zároveň se dověděly mnoho informací o ohrožených mořských želvách a možnostech, jak jim pomoci. Již tradičně měly všechny děti, jejichž svátek se v tento den s mírným předstihem slavil, vstup zdarma.

Vrcholem odpoledne bylo slavnostní otevření výstavy věnované mořským želvám. Pozvání na tuto událost přijal hodonínský místostarosta Jiří Janda, který společně s ředitelem hodonínské zoo Martinem Krugem a autorkou projektu Chráníme mořské želvy Hanou Svobodovou výstavu odhalili. O slavnostní atmosféru tohoto aktu se postaral Komorní orchestr mladších žáků ZUŠ Hodonín pod taktovkou dirigentky Marie Snopkové. Výstava zůstává napevno nainstalována v návštěvnické části zahrady.

Komorní orchestr poté vystoupil se svým pásmem ještě dvakrát. V průběhu celého odpoledne si děti mohly vyzkoušet lukostřelbu se zkušenými lukostřelci z hodonínského oddílu, kreativně se mohly vyřádit s hodonínským malířem Petrem Přikrylem, se kterým vybarvovaly obří mořskou želvu, a mohly si také nechat pomalovat obličej žáky výtvarného oboru ZUŠ Hodonín pod vedením pana učitele Adama Procházky. Od 15:00 hodin měli návštěvníci možnost vyslechnout si přednášku Hany Svobodové ve vzdělávacím centru o způsobech, jak těmto mořským plazům projekt pomáhá. Té předcházela dražba obrazu malíře Petra Přikryla, jejíž výtěžek putuje na potřeby projektu v Indonésii. Po celé odpoledne byla rovněž možnost projekt podpořit zakoupením drobných předmětů, které vyrobili žáci ze ZŠ Dr. Joklíka Kyjov a dalších škol z Hodonína a okolí zapojených do projektu.

—-

Záštitu nad projektem na ochranu mořských želv v Indonésii převzala hodonínská zoo v lednu roku 2017. Koordinátorkou projektu a zároveň terénní bioložkou zoo je Hana Svobodová, která se ochraně těchto ohrožených plazů dlouhodobě věnuje. Více o projektu: http://www.morskezelvy.cz/