❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

V zoo byla slavnostně otevřena výstava s názvem Ukradená divočina

V zoo byla slavnostně otevřena výstava s názvem Ukradená divočina

Zajímavý program věnovaný oslavě dvou svátků, Dne zvířat a Dne zdraví, čekal návštěvníky Zoo Hodonín v neděli 7. října. Hlavním bodem odpoledne bylo slavnostní otevření výstavy Ukradená divočina, která poukazuje na ilegální obchod se zvířaty a jejich částmi, což je jednou z nejzávažnějších příčin ohrožení divokých zvířat. V areálu zoo je tak nyní k vidění šest panelů, které jsou napevno nainstalovány po obvodu výběhu kočkovitých šelem. „Jedná se o první komplexní kampaň v České republice poodkrývající přehlížená fakta o ilegálním obchodu se zvířaty. Na jejím vzniku se podílela vedoucí Oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES České inspekce životního prostředí Pavla Říhová ve spolupráci s ředitelem Zoo Ostrava Petrem Čolasem, terénním zoologem Zoo Ostrava Františkem Příbrským, terénní zooložkou Zoo Olomouc Lucií Čižmářovou a dalšími členy týmu. Dosud byly panely k vidění v Zoo Ostava, nyní se k jejich vystavení a informování veřejnosti o hlavních problémech nelegálního obchodu s ohroženými druhy zvířat přidala i naše zoo,“ upřesňuje ředitel Zoo Hodonín Martin Krug, který se zároveň ujal slavnostního otevření výstavy.

Krásné podzimní počasí nalákalo do zoo téměř tisíc návštěvníků, kteří zhlédli výstavu a zároveň si užili procházku po zoo. Ta byla zpestřena ukázkami hub mykologů z Ratíškovic v čele s panem Václavem Koplíkem, fotografiemi hub Ladislava Špety a také odborným výkladem o houbách od přítomných znalců. Lektorky vzdělávacího centra připravily pro děti zoosoutěž, po jejímž splnění čekala děti v cíli odměna, a s hodonínským malířem Petrem Přikrylem si děti zvířecími motivy vyzdobily plátěnou tašku, kterou si rovnou odnesly domů. Dospělí návštěvníci si mohli nechat v rámci Dne zdraví změřit krevní tlak a procento tělesného tuku a pro milovníky zvířat byly připraveny ukázky canisterapie, komentovaná krmení zvířat a také výstava fotografií zvířat fotografa Josefa Petrici.