❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Kampaň Ukradená divočina ve své nové sérii fotografií poukazuje na ohrožení supů právě na Mezinárodní den supů, tedy 7.9.2019!

Kampaň Ukradená divočina ve své nové sérii fotografií poukazuje na ohrožení supů právě na Mezinárodní den supů, tedy 7.9.2019!

Dnešek je ve světě ochrany přírody věnován supům a jejich ohrožení. Jednou z nejčastějších hrozeb pro populace supů je otrava karbofuranem, který je nebezpečný i pro člověka či domácí mazlíčky! Přestože je od roku 2008 ve všech zemích EU zakázán, hynou na otravu tímto jedem, určeným na dravce a šelmy nebo kladeným pytláky do mršin, tisíce supů a dalších zvířat. Supi se také stávají nechtěnými oběťmi otrav diclofenacem – léčivem používaným k léčbě skotu. Tito majestátní a pro přírodu důležití ptáci tak dnes patří mezi ohrožené druhy. Zoo Hodonín společně s Ukradenou divočinou již brzy spustí novou sérii fotografií upozorňující na různá světová témata ohrožení divokých druhů zvířat. Dnešní den je proto věnován zveřejnění první ochutnávky této nové série, která je zaměřena právě na ohrožení světových populací supů. Mottem této první fotografie je „SMRT UKRYTÁ V NÁVNADĚ“. Na tématu otrav supů Zoo Hodonín společně s Ukradenou divočinou spolupracuje také s celosvětově uznávanou ochranářskou nadací Vulture Conservation Foundation (VCF). Na celou novou sérii fotografií Ukradené divočiny se můžete těšit již brzy!