Zoo začala chovat gekona obrovského či pralesničky

V minulém týdnu se v Zoo Hodonín událo několik novinek. První z nich se týká klokanů obrovských (Macropus giganteus), u nichž došlo k plánované vzájemné výměně dvou samic se zoo v německém Krefeldu. „Naši samičku narozenou loni zjara jsme vyměnili za přibližně stejně starou samici krefeldskou, abychom doplnili chovné skupiny nepříbuznými zvířaty,“ vysvětluje zooložka Lenka Štursová a dodává, že výměna zvířat mezi zahradami je obvyklá a z genetických důvodů také nutná. Klokaní stádo tak nyní čítá čtyři kusy, původního chovného samce a samici s letošním mládětem, samcem, který v budoucnu rovněž z genetických důvodů hodonínskou zoo opustí, a nově přivezenou samici.

Klokany obrovské chová Zoo Hodonín od roku 2017. „V tomto roce byl ukončen chov klokanů rudých a jejich místo zaujali první jedinci klokanů obrovských přivezení z polské zoo a následně z německé Zoo Norimberk,“ přibližuje Štursová.

Další novinky minulého týdne se týkají plazů a obojživelníků. V teráriu na novém šelminci došlo k doplnění dvou starých samic gekončíka nočního (Eublepharis macularius) o jednoho samce a dvě samice. Zcela nový druh je k vidění v teráriu v pavilonu opic a je jím gekon obrovský (Gekko gecko). Pár tohoto plaza stejně jako gekončíky zoo získala od soukromého chovatele. Poslední novinku si návštěvníci mohou prohlédnout rovněž na novém šelminci. Tou je další nový druh, a to mláďata pralesničky pruhované (Phyllobates vittatus). Jedná se o hmyzožravé žáby s denní aktivitou přivezené ze Zoo Hluboká.

Klokan obrovský, foto Josef Petrica

Gekončík noční, foto Josef Petrica

Gekon obrovský

Pralesnička pruhovaná, foto Josef Petrica