V Zoo Hodonín se zdařil historický prvoodchov arassariho hnědouchého

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit dalším historickým prvoodchovem. Ve středu 26. května se v zoo vylíhla tři mláďata arassariho hnědouchého (Pteroglossus castanotis). „Z vylíhnutých mláďat přežilo pouze jedno. To v polovině měsíce července začalo opouštět bezpečí hnízda a během dne je k vidění ve venkovní voliéře,“ přibližuje zootechnik Jiří Ingr, který se v zoo zabývá chovem ptactva.

O mládě, kterému nyní dorůstá peří a učí se létat, se rodiče pečlivě starají: „Je od začátku krmeno tím, co dáme rodičům. Ti ho oba následně krmí, a to i teď, když už mládě opustilo hnízdní boudu,“ přibližuje chovatelka ptactva v zoo Jana Vargová a dodává, že se jedná o měkké ovoce (banány, papayu), které se jim předkládá vždy čerstvé několikrát denně. „Ptáci mají neustále k dispozici také hmyz a vodu, občas je jim podáván černý čaj. Krmení je obohaceno o vitaminy, minerální látky a probiotika,“ doplňuje Vargová.

Hodonínská zoo začala s chovatelem arassariů, jejichž domovem je Jižní Amerika, v roce 2019, kdy byl do zoo přivezen kromě páru arassariů hnědouchých také pár arassariů rudokostřecových. Před jejich příjezdem byl v zoo ukončen chov příbuzného druhu, tukana obrovského. „Letošní mládě si pravděpodobně ponecháme pro sestavení dalšího páru nebo jako chovatelskou rezervu,“ uzavírá Ingr.