❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

V zoo se narodilo mládě vzácného přímorožce arabského

V zoo se narodilo mládě vzácného přímorožce arabského

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit novým přírůstkem, samičkou přímorožce arabského (Oryx leucoryx). Ta se narodila 20. září. „Porod proběhl rychle a bez komplikací, matce i mláděti se daří dobře,“ popisuje zooložka Lenka Štursová a dodává, že v tuto chvíli má mládě za sebou čipování nezbytné pro identifikaci jedince i podání dávky vitaminů.

Malou antilopu již mohou návštěvníci vidět ve výběhu. Současné stádo oryxů čítá čtyři kusy, dvě samice, jednoho samce a nové narozené mládě. S chovem tohoto ohroženého druhu antilopy započala hodonínská zoo v roce 2016, kdy byly ze zoo ve švýcarském Curychu přivezeny dvě samice. K nim byl později přidán samec z anglického Marwellu.

Přímorožce arabské chová hodonínská zoo jako jediná zahrada v republice. Ti z přírody na čas zcela vymizeli. V posledních letech se do přírody ale vrací, právě díky záchranným programům zoologických zahrad. Jedná se o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla. Kromě tohoto druhu přímorožce chová hodonínská zoologická zahrada také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.