❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Narodilo se mládě velblouda dvouhrbého

Narodilo se mládě velblouda dvouhrbého

Páru velblouda dvouhrbého se narodil potomek. Jedná se o samečka, který přišel na svět ve čtvrtek 10. března v ranních hodinách. První dny po narození tráví mládě ve výběhu společně s matkou, aby měli oba klid a prostor na zesílení. Zhruba po týdnu k nim bude připojen i otec. Jedná se o třetího potomka tohoto chovného páru, samice má tedy již zkušenosti z předchozích odchovů: „Prvoodchovy bývají u tohoto druhu komplikovanější. První mládě jsme museli přikrmovat, aby dostatečně přibývalo na váze, ale u tohoto i předchozího mláděte vše proběhlo bez problémů a již od druhého dne sameček pije mateřské mléko od matky,“ uvádí zooložka Zdenka Vavrysová.

První mládě, sameček, se páru narodil na jaře 2017 a v roce 2018 odešel do zoo v Holandsku. Druhým mládětem narozeným v roce 2019 byla samička, která o rok později odešla do litevské Zoo Klaipeda. Rodiče tvořící chovný pár přišli do hodonínské zoo v roce 2013, samice pochází z liberecké zoo a samec ze safariparku Beekse Bergen v Holandsku. Oba se narodili v roce 2012. Před jejich příchodem chovala Zoo Hodonín velbloudy jednohrbé, jejichž chov byl po úhynu chovné samice ukončen.