❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Úspěšný odchov nandua pampového

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit úspěšným odchovem dalšího zástupce ptačí říše. V polovině června se v zoo vylíhlo mládě nandua pampového (Rhea americana). „Samec vytvořil jednoduché hnízdo v zadní části výběhu, kde je největší klid. Obě chovné samice do hnízda chodily postupně snášet vejce, kterých bylo nakonec kolem pětadvaceti, vysvětluje zootechnik Jiří Ingr, který se v zoo věnuje chovu ptactva. Dodává, že po loňském úspěchu, kdy se v líhni, kam byla vajíčka po snesení umístěna, podařilo odchovat dvě mláďata, mají z letošního odchovu snad ještě větší radost. Mládě je sice pouze jedno, ale nyní se odchov podařil poprvé přirozeným způsobem.

Návštěvníci mohou malého nandua vidět ve smíšeném výběhu ve společnosti obou rodičů, další samice nandua a samce antilopy beisa, kde se volně pohybuje. „Mládě, jehož pohlaví zatím nebylo určeno, vydává charakteristické pískavé zvuky a je ve výběhu nepřetržitě, v noci jej samec zahřívá,“ doplňuje Ingr s tím, že do budoucna ale mládě v zoo nezůstane a půjde do jiné zahrady, kde bude zařazeno do nepříbuzné skupiny.

Hodonínská zoo je dlouholetým chovatelem nanduů pampových, jejichž domovinou je Jižní Amerika. Otec mláďat byl do Hodonína přivezen v roce 2018, matka o rok později. V roce 2019 se tomuto páru vylíhla čtyři mláďata, ani jedno z nich ale nakonec nepřežilo. Úspěšný byl až zmíněný odchov v roce 2021, kdy ze tří vylíhnutých mláďat nakonec přežila dvě.