❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Mláďata puštíků brýlatých

Mláďata puštíků brýlatých

Hodonín, 24. 8. 2022

Dalšími letošními přírůstky v hodonínské zoo jsou mláďata u puštíků brýlatých (Pulsatrix perspicillata). Z celkem tří snesených vajec se v květnu vylíhla dvě mláďata, která v následujícím měsíci vylétla z hnízda. Sovy je možné vidět v expoziční voliéře, kde se o ně rodiče pečlivě starají.

„S chovem puštíků brýlatých jsme začali v roce 2014, kdy jsme přivezli 2 samice ze Zoo Praha. V roce 2015 k nim přibyl samec od soukromého chovatele z Německa a první mláďata byla v zoo odchována v roce 2017,“ upřesňuje zootechnik Jiří Ingr, který se v Zoo Hodonín zabývá chovem ptactva, a dodává, že odrostlá mláďata poputují do soukromých chovů.

Puštík brýlatý dorůstá přibližně 46 cm a váží asi 850 g. Má černohnědé zbarvení se žlutohnědým břichem a nápadnou bílou kresbou na obličeji, která připomíná brýle, a tmavým zobákem se světlejším koncem. Mláďata vypadají jako negativ rodičů – jsou převážně bílá, s tmavým obličejem. Obě pohlaví jsou v dospělosti barevně stejná, liší se pouze velikostí.