❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Zoo Hodonín podpořila záchranu nosorožců

Zoo Hodonín podpořila záchranu nosorožců

Zoo Hodonín obdržela poděkování od britské organizace Save the Rhino International. Jde o největší evropskou charitu zaměřenou na záchranu nosorožců co do získaných finančních prostředků a udělených grantů. Naše zoo provozuje sbírku ZOO 2NATURE, z každé návštěvy putují dvě koruny na tři programy záchrany ohrožených, volně žijících zvířat. Podporujeme The Kukang Rescue Program (chráněný druh poloopice outloně váhavého v Indonésii), projekt Altaica (osvěta upozorňující na ohrožení tygrů ve volné přírodě a podpora jejich záchranných stanic) a právě International Rhino Foundation. Z loňského výtěžku 179 512 Kč tak putovala na program záchrany nosorožců třetina, asi 60 tisíc korun.

„Jménem organizace Save the Rhino International, našich ochranářských partnerů a nosorožců děkujeme celému týmu a návštěvníkům Zoo Hodonín za váš štědrý dar ve výši 2 422,50 eur. Podpora od našich partnerských zoo je důležitou součástí úsilí o ochranu volně žijících nosorožců a jejich stanovišť. S přáním všeho nejlepšího od celého týmu Save the Rhino, Jon,“ napsal nám Jon Taylor, ředitel organizace.

Snímek z archivu Save the Rhino. Odkaz najdete zde: https://www.savetherhino.org/