Lev jihoafrický opouští Zoo Hodonín. Nahradí ho lvi berberští

Lev jihoafrický opouští Zoo Hodonín. Nahradí ho lvi berberští

Samec lva jihoafrického opouští Zoo Hodonín a míří do Bratislavy. Tento druh tvořil od roku 2013 jednu ze stálic hodonínské zoo a byl mezi návštěvníky velmi oblíben.

Vloni v srpnu však desetiletý samec pocházející z Jihoafrické republiky přišel o samici, jež trpěla kardiomyopatií a přidaly se u ní další vážné komplikace. Na svět spolu přivedli celkem šest mláďat, dvě v roce 2018 a čtyři roku 2020. Lvíčata později putovala do zoo v Litvě a Venezuele.

Nyní dvousetkilový lev bude v pátek 10. března po společném jednání převezen do Zoo Bratislava, kde časem opět vytvoří chovný pár. Nyní tam na něj čeká starší samice. Po nezbytné úpravě ubikace a výběhu se návštěvníci hodonínské zoo mohou těšit na mladý pár lvů berberských.

Hodonínská zoo tak s chovem lvů jihoafrických končí. Podpoří naopak chov v přírodě největších vyhynulých afrických šelem, lvů berberských v rámci Evropského záchovného programu. Samice přicestuje ze Zoo Plzeň a samec z německé Zoo Neuwied. Jde zároveň o přirozenou obměnu druhové skladby v naší zoo.