❗ V pondělí 2. října 2023 bude Zoo Hodonín z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Zoologická zahrada Hodonín upozorňuje návštěvníky, že v pondělí 2. října 2023 bude pro veřejnost z technických důvodů uzavřena.

Provozní doba během následné rekonstrukce vstupního areálu zůstane zachována denně v obvyklých časech.

Děkujeme za pochopení.

Mladé surikaty se objevily ve výběhu

Mladé surikaty se objevily ve výběhu

Po několika letech se Zoo Hodonín podařil první odchov surikat. Ošetřovatelé čekali, až se tři mláďata narozená 18. dubna budou sama pohybovat. Nejmenší šelmy zoo dostaly možnost podívat se do výběhu v uplynulých dnech. Jakmile se samec i samice přesvědčili o bezpečí, začali ihned budovat podzemní noru. Tam se postupně přemístili i s mláďaty. Výběh je proto opatřen zábranami proti podhrabání.

Surikaty obývají v přírodě zejména africké savany a pouště a vytvářejí si rozsáhlé soustavy nor, kde žijí. V koloniích vždy někteří jedinci sledují okolí a upozorňují ostatní na nebezpečí. Živí se hmyzem, drobnými obratlovci i rostlinnou stravou. V zoo dostanou občas i ovoce nebo syrové vejce.

Protože tato činorodá zvířata jsou zatím plachá, k jejich sledování je potřeba kromě klidu i trochy trpělivosti a štěstí. Krmení bude stále probíhat v zázemí, také vzhledem ke chladnějšímu počasí je nyní žádoucí, aby surikaty trávily čas v teple ubikace.