MŠ a 1. stupeň ZŠ

Rezervace výukových programů a prohlídek:

Bc. Šárka Krakovská, tel: 724 024 096 , vzdelavani@zoo-hodonin.cz

PROČ PLAZI JAZYK PLAZÍ

Jak rychle běhá želva? Jsou hadi slizcí? A kde žijí krokodýli? Nahlédneme do světa plazů. Součástí programu je přímý kontakt s živými plazy.

Tento program může proběhnout i u vás.

U NÁS NA STATKU

Seznámíme se s běžnými hospodářskými zvířaty u nás a nakoukneme i do chlévů a stájí jiných kontinentů. Děti budou mít možnost pohladit si a nakrmit živá zvířata.

O ČEM SNÍ PROTINOŽCI

Víte, kdo vítá v poušti každý nový den? A kdo byli rodiče prvního ptakopyska? Vypravíme se společně do snového světa australských pověstí, mezi neobvyklá zvířata.

EXPEDICE DO AFRIKY

Jaká zvířátka žijí v pralese a jaká na poušti? Vyrazíme na expedici do Afriky a blíže se seznámíme s africkými druhy zvířat v zoo

ZVÍŘE NENÍ HRAČKA

Chcete mít doma roztomilé zvířátko? A víte, co všechno takový živý tvor potřebuje? Budeme si povídat o domácích mazlíčcích a seznámíme se s kontaktními zvířaty ve výukovém centru.

BAREVNÁ PEŘÍČKA

Víte, jak velké vejce má pštros a co je to ptačí vývržek? Společně nahlédneme do barevného ptačího světa a navštívíme ptačí druhy chované u nás v zoo.

NAŠI CHLUPATÍ PŘÍBUZNÍ

Dokázali byste žít v opičí tlupě? Společně si to vyzkoušíme a seznámíme se s opicemi v zoo. Nahlédneme také pod pokličku v jejich kuchyni.

HRÁTKY SE ŠELMAMI

Vidíte jako rys? Rozeznáte šelmy po hlase? Hravou formou se seznámíme s šelmami naší přírody i těmi exotickými v naší zoo.

PROHLÍDKA ZOO S PRŮVODCEM

Pro ty, které zajímají všechna zvířata, je tu možnost projít si celou zoo s průvodcem a seznámit se tak s těmi nejzajímavějšími obyvateli naší zoo.

PRACOVNÍ LISTY

Pro zpestření návštěvy zoo můžete také využít samoobslužné pracovní listy. Je nutné je však předem objednat na uvedených kontaktech. Tyto listy jsou zdarma, včetně autorského řešení.