MŠ a 1. stupeň ZŠ

JAK SI ŽIJÍ VEVERKY

Jsou veverky samotáři nebo žijí ve skupinách? Co dělají, když přijde zima a jak vůbec vypadá jejich jídelníček? Prohlédneme si živé veverky v naší zoo a dozvíme se zajímavosti z jejich života.

PROČ PLAZI JAZYK PLAZÍ

Jak rychle běhá želva? Jsou hadi slizcí? A kde žijí krokodýli? Nahlédneme do světa plazů. Součástí programu je přímý kontakt s živými plazi.

U NÁS NA STATKU

Seznámíme se s běžnými hospodářskými zvířaty u nás a nakoukneme i do chlévů a stájí jiných kontinentů. Děti budou mít možnost pohladit si a nakrmit živá zvířata.

O ČEM SNÍ PROTINOŽCI

Víte, kdo vítá v poušti každý nový den? A kdo byli rodiče prvního ptakopyska? Vypravíme se společně do snového světa australských pověstí, mezi neobvyklá zvířata.

ZVÍŘECÍ ZÁCHRANÁŘI

Co dělat, když najdete ptáčka vypadlého z hnízda? A potřebují všechna „opuštěná“ zvířata pomoc? Děti si zahrají na záchranáře a pomocí her se dozví, jak se v těchto situacích zachovat.

EXPEDICE DO AFRIKY

Jaká zvířátka žijí v pralese a jaká na poušti? Vyrazíme na expedici do Afriky a blíže se seznámíme s africkými druhy zvířat v zoo

ZVÍŘE NENÍ HRAČKA

Chcete mít doma roztomilé zvířátko? A víte, co všechno takový živý tvor potřebuje? Budeme si povídat o domácích mazlíčcích a seznámíme se s kontaktními zvířaty ve výukovém centru.

FERDA A TI DRUZÍ

Jak se dorozumívají včely? Umíte spolupracovat jako mravenci? Vydáme se společně za tajemstvím hmyzího světa. Průvodci nám budou mravenec Ferda, brouk Pytlík a mnoho dalších.

BAREVNÁ PEŘÍČKA

Víte, jak velké vejce má pštros a co je to ptačí vývržek? Společně nahlédneme do barevného ptačího světa a navštívíme ptačí druhy chované u nás v zoo.

NAŠI CHLUPATÍ PŘÍBUZNÍ

Dokázali byste žít v opičí tlupě? Společně si to vyzkoušíme a seznámíme se s opicemi v zoo. Nahlédneme také pod pokličku v jejich kuchyni.

HRÁTKY SE ŠELMAMI

Vidíte jako rys? Rozeznáte šelmy po hlase? Hravou formou se seznámíme s šelmami naší přírody i těmi exotickými v naší zoo.

PROHLÍDKA ZOO S PRŮVODCEM

Pro ty, které zajímají všechna zvířata, je tu možnost projít si celou zoo s průvodcem a seznámit se tak s těmi nejzajímavějšími obyvateli naší zoo.

PRACOVNÍ LISTY

Pro zpestření návštěvy zoo můžete také využít samoobslužné pracovní listy. Je nutné je však  předem objednat na uvedených kontaktech. Tyto listy jsou zdarma, včetně autorského řešení.